מעצבת פנים – איך זה עובד?

בדרך כלל אנשים לא יודעים מהי העבודה של מעצבת פנים ומהם תחומי האחריות שלה. ישנה תפיסה שמעצבת מוצאת תמונות יפות באינטרנט, הולכת אתכם לקניות, ועוד דורשת כסף עבור זה. רבים מהאנשים שרואים תכניות טלוויזיה על עיצוב בטוחים שהכול קורה ללא השתתפותם ומאוד מהר. ובכן, כולנו יודעים שזה לא המקרה, נכון?

הפגישה הראשונה עם המעצבת דורשת הכנה רצינית מאוד:

  • עליכם להבין היטב מה הייתם רוצים לשנות בבית שלכם.
  • טוב להכין כמה תמונות עם חללי פנים שאתם אוהבים. אין זה אומר שהמעצבת תעתיק אותם, אבל זה יאפשר לה להבין את העדפות הסגנון וצבעוניות שלכם. עדיף לא לחסוך – כמה שיותר תמונות יותר טוב.
  • אתם צריכים להגדיר את הסכום העליון של התקציב שלכם. המעצבת תיקח זאת בחשבון בפרויקט שלה.
  • עליכם לספק תכניות של הבית. אותם אפשר לקבל בעירייה.
  • והכי חשוב, אתם צריכים להיות מוכנים לענות על הרבה שאלות שלכאורה לא רלוונטיות. תאמינו לי, זה לא מתוך סקרנות, פשות המעצבת צריכה "להרגיש" אותכם, רק אז העיצוב יהיה הרמוני ויתאים לכם באופן אישי.

מומלץ להיפגש עם מספר מעצבים, כי אתם הולכים לבלות הרבה זמן ביחד. מעצבת תדע עליכם עובדות מאוד אישיות: הרגלים שלכם בחיי היומיום, אפשרויות כספיות, כמה בגדים יש לכם ובאיזו תדירות אתם מארחים. לכן, בפגישה הראשונה מאוד חשוב להבין עד כמה נוח אתם מרגישים עם אותו אדם. חשוב לראות במעצבת שותפה יותר מאשר יריבה, ורק אז שיתוף הפעולה שלכם יהיה מהנה ופורה.

איפה עדיף להיפגש לשיחה כזאת? רצוי באובייקט המיועד, אבל זה לא תמיד אפשרי. בית קפה נעים הוא מקום מצוין לפגישה כזאת.

סביר להניח, שבפגישה הראשונה המעצבת לא תענה לשאלה "כמה זה יעלה", אלא אם אנחנו מדברים על עבודה קטנה. מעצבת מקצועית תדאג להכין הצעת מחיר מפורטת, אשר תכלול את כל שלבי הפרויקט.

השלב הבא הוא חתימה על ההסכם. החוזה נחתם על ידי שני הצדדים, והוא נדרש לביצוע. כלומר, לא רק למעצבת, אלה גם לכם יש מחויבות תחת האמנה, כגון תשלום בזמן. לכן, אל תהססו לשאול שאלות. בשלב זה חשוב מאוד לדון על כל הנקודות הלא ברורות. השיחה הזאת תעזור לכם להימנע מעימותים עקב אי הבנה או ציפיות לא מציאותיות בהמשך הדרך.

ובכן, מרגע שהחוזה נחתם, שילמתם מקדמה, נראה שאתם יכולים לנוח.אבל יעברו רק כמה ימים, והמעצבת תביא לכם סקיצות ראשוניות עם מספר אפשרויות של העיצוב החדש. סקיצה נראית כמו תכנית דו או תלת ממדית בשחור-לבן. עליכם לבחור באחת מהאפשרויות, וזה יהיה הבסיס עבור הפרויקט כולו. לעתים קרובות, הגרסה הסופית של העיצוב נרקמת כמו פזל של כלל האפשרויות שהוצגו.

תכנית של סידור הרהיטים היא אחת התכניות הראשיות בפרויקט העיצוב. אחרי הכל, סידור הרהיטים קובע את הפונקציונליות של החדר, מיקומם של גופי התאורה והשקעים, כמו גם סוגים שונים של ציוד ומכשירים.

רק לאחר שתאשרו את התכנית (סקיצה) הראשונית, המעצבת תחל לעבוד על עיצוב הפנים. זהו השלב המרכזי והארוך ביותר בעבודתו של המעצב. כתוצאה מכך אתם תקבלו הדמיות – תמונות צבע מאוד מציאותיות של הבית שלכם. בשלב זה, מומלץ לבחור ריהוט בסיסי וחומרי גמר ביחד עם המעצב.

השלב הבא הוא הכנת סט תכניות עבור קבלן הביצוע: תכניות תקרה, קירות, רצפה, פריסה של שקעים ותאורה, אינסטלציה, פריסת אריחים ועוד. בשלב זה, המעצב מכין כתב כמויות לעבודות בנייה וגמר.
רק עכשיו תוכלו להתחיל את השיפוץ, אבל העבודה של המעצבת עוד לא נגמרה.

המעצבת תעזור לכם לבחור את חומרי הגמר, הריהוט, מכשירי החשמל הביתיים והאבזרים הנדרשים בהתאם לסגנון שנבחר.

אם אתם רוצים שהפרויקט ייושם ב- 100%,מומלץ כי תשלמו גם על פיקוח צמוד. במתכונת זו המעצבת תשגיח על הביצוע והטמעה של הפרויקט.

ותאמינו לי, אין אף אחד שמעוניין שהפרויקט יבוצע בצורה הטובה ביותר, כמו המעצב.

האם יש צורך לפנות למעצבת, אם אתם מתכננים שיפוץ קוסמטי קטן או רכישת ריהוט חדש, לדוגמה עבור ילד שגדל? גם במקרה הזה, המעצבת תוכל לחסוך כסף, והכי חשוב – זמן. והתוצאה צפויה להיראות טוב יותר. גם אם אתם רק משפצים את חדר האמבטיה כדי לטפל בנזילה לשכנים, זו סיבה מצוינת להזמין את הפריסה של אריחים מהמעצבת. שירות זה הוא נגיש לכולם, וכתוצאה מכך, האמבטיה שלכם לא תהיה דומה לאף אחת אחרת.

ניתן גם להזמין פגישת ייעוץ, והמעצבת תספר לכם איך נוח ונכון מבחינה ארגונומית לתכנן את הבית שלכם, תעזור לבחור שילובי הצבעים, כמו גם תספר על חומרים חדשים ומגמות בעולם של עיצוב פנים.

תקציב קטן אינה סיבה לוותר על בית אלגנטי ונוח, מעצבת מקצועית ימצא דרכים לעצב בכל תקציב.

במיוחד בשבילכם אני פתחתי חבילה ייחודית שתספק לכם פתרון מלא לשיפוץ חסכוני, יעיל וכיפי.