איך לעבוד עם מעצב פנים – 10 טיפים

מעצבי פנים יוצרים הרבה יותר מאשר רק בית יפה – הם הופכים אותו למרחב הרמוני ונעים, שנוצר במיוחד בשבילכם.

המעצב יציע לכם פתרונות שכנראה לא יכולתם להעלות בדימיונכם, וישים לב לפרטים הקטנים ביותר.

  1. תבדקו שאתם לא חווים אי נוחות עם המעצב. אתם הולכים לבלות די הרבה זמן יחד בתקופה לא פשוטה  של החיים שלכם. עם זאת, המעצב לא צריך להיות החבר הכי טוב שלכם. תאמינו לי, לא ניתן להימנע ממצבי סכסוך. אבל החשוב ביותר היא התוצאה, אשר תשמח אותכם במשך שנים רבות.
  2. תתחילו לעבוד עם המעצב לפחות כמה חודשים לפני תחילת העבודה בשטח, במיוחד אם אתם בונים בית חדש או מתכננים שיפוץ גדול. הרבה יותר קל להזיז דלת בתכנית מאשר לשבור ולבנות מחדש. זה יאפשר לכם לתכנן את הבית בצורה אופטימלית.
  3. תחליטו מה אתם רוצים ומה אתם לא רוצים לראות בבית החדש שלכם ותדאגו לספר זאת או תראו זאת למעצב שלכם כדוגמאות. מעצב טוב הוא לרוב פסיכולוג טוב, אך עדיין אינו קורא מחשבות.
  4. תחליטו מראש מאילו דברים אתם לא מוכנים להיפרד.
  5. על כל בני המשפחה לקבל החלטות מפתח ביחד. אל תסבכו את החיים של עצמכם ושל המעצב שלכם.
  6. תהיו מוכנים לקבל רעיונות חדשניים, על זה אתם משלמים, נכון? אל תגידו מיד "לא", תנו לעצמכם זמן לחשוב, ושוחחו על זה עם המעצב. תאמינו לי, מעצב מקצועי לעולם לא יציע לכם פיתרון שאינו מתאים לכם ולביתכם באופן אישי.
  7. תסמכו על המעצב. אם הוא הביא לכם רק שתי חלופות, המשמעות היא שהוא עשה עבודה ענפה בניתוח עשרות פתרונות אפשריים ובחר שתי חלופות אופטימליות עבורכם. בסופו של דבר אתם משלמים עבור הפתרון הטוב ביותר ולא עבור הכמות.
  8. אל תנסו "לשפר" את הפתרון שהסכמתם עליו כבר. כמובן שאתם יכולים להמשיך ולדון איך יראה הבית המושלם שלכם עם חברים, שכנים וקרובי משפחה, אבל עדיף לסמוך על איש המקצוע – הוא יודע מה הוא עושה.
  9. תבצעו את כל הרכישות הגדולות ביחד עם המעצב. מה שנראה לכם יפה ומתאים עשוי שלא להתאים בגודל, בסגנון ובצבע.
  10. תשתתפו בתהליך, זה בכל זאות הבית שלכם אך, תזכרו ששכרתם איש מקצוע.

בעבודה המשותפת עם מעצב מקצועי תיצרו את הסגנון שלכם, הרבה יותר טוב ממה שיכולתם לעשות בעצמכם.

במיוחד בשבילכם אני פתחתי חבילה ייחודית שתספק לכם פתרון מלא לשיפוץ חסכוני, יעיל וכיפי.